До нас у редакцію надійшов лист від Ратушної Наталії –  головного спеціаліста відділу організації заходів цивільного захисту працюю Управління цивільного захисту Черкаської обласної державної адміністрації в якому вона описує, на її думку, свавілля керівника. Наталія стверджує, що по відношенню до неї здійснюється мобінг, булінг та кримінал.

Ось текст листа:

“Я, Ратушна Наталія Іванівна, працюю в Управлінні цивільного захисту Черкаської обласної державної адміністрації головним спеціалістом відділу організації заходів цивільного захисту протягом 19 (дев’ятнадцяти) років.

20.12.2018 року в кінці робочого дня мій безпосередній керівник – Шевчук М.П., що займає посаду заступника начальника управління, начальника відділу організації заходів цивільного захисту, в робочий час на робочому місці в присутності інших працівників управління наніс мені тілесні ушкодження.

Наступного дня, в присутності Шевчука М.П., Тарасенка А.В. (на той час головний спеціаліст служби персоналу), Гринюка А.Д. (на той час головний спеціаліст – юрисконсульт), я повідомила керівника управління Скоробогатова Ю.А. про цей ганебний випадок (про що є аудіодоказ, про запис якого вищевказаним особам було повідомлено), але жодних заходів реагування керівник управління не здійснив. У зв’язку з цим, того ж дня, я написала заяву у Нацполіцію та звернулась за медичною допомогою, пройшла судово-медичну експертизу з метою визначення ступеня тяжкості нанесених мені тілесних ушкоджень.

За моєю заявою було відкрито кримінальне провадження по факту завдання мені Шевчуком М.П. тілесних ушкоджень, визнано мене потерпілою у кримінальній справі. На даний час кримінальна справа №712/11481/19 знаходиться на розгляді у Соснівському районному суді міста Черкаси.

Станом на 24.11.2019 року службове розслідування по факту нанесення мені тілесних ушкоджень в Управлінні не проводилось. Мого безпосереднього керівника – Шевчука М.П. від посади не відсторонено – він продовжує давати мені завдання, доручення та оцінювати мою роботу. Крім того, з ініціативи та за поданням останнього мені зменшують розмір преміювання, надбавки за інтенсивність праці тощо.

В супереч законодавства України  керівник Управління цивільного захисту Черкаської ОДА Скоробогатов Ю.А. не вжив жодних заходів, спрямованих на припинення порушення моїх прав Шевчуком М.П., відсторонення останнього від посади чи звільнення з посади у зв’язку із кримінальним провадженням стосовно нього за завданням мені тілесних ушкоджень. Крім того, весь цей час Шевчук М.П. продовжує бути моїм безпосереднім керівником, хоча у нашому відділі є посада заступника начальника відділу.

Протягом року Скоробагатов Ю.М. та Шевчук М.П. постійно погрожують мені звільненням, не обґрунтовуючи причин.

08.11.2019 року мене було ознайомлено з негативними результатами оцінювання моєї службової діяльності.  Відповідно до статті 44 Закону України «Про державну службу», Типового порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 23.08.2017      № 640 зі змінами, а також самого бланку Результатів виконання завдань державним службовцем, який займає посаду державної служби категорії «В», не передбачено можливості оцінювання результатів службової діяльності державного службовця іншими особами, окрім безпосереднього керівника державного службовця.

Незважаючи на це, мою службову діяльність, з невідомих причин, оцінювала робоча група у складі Шевчука М.П. (який мав би на це право, якби не конфлікт інтересів), а також Тарасенка А.В., Гринюка А.Д. та Науменка В.М., тобто ще 3 особи, які не мають повноважень на вчинення відповідних дій, що підтверджується, бланком Результатів виконання завдань державним службовцем, який займає посаду державної служби категорії «В».

На противагу цього, частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Отже, порушуючи всі норми законодавства, що регулюють трудові правовідносини та правовідносини в сфері державної служби, з урахуванням наявності висновку про негативне оцінювання моєї службової діяльності готується моє неправомірне звільнення.

Таким чином, своїми протиправними діями Шевчук М.П., Скоробогатов Ю.А., Тарасенко А.В. та Гринюк А.Д. порушують мої права як державного службовця.  Я постійно зазнаю утисків з боку Шевчука М.П. та Скоробагатова Ю.А., що полягають у зменшенні мені розміру доплат, надбавок, матеріальної допомоги та премій, не надання мені відпусток відповідно да графіку, ігнорування моїх звернень, заяв, відмова в їх реєстрації та розгляді, ненадання мені копій документів про проходження мною державної служби (накази, подання, що стосуються мене, тощо), навіть на адвокатські запити.

Хочу зазначити, що жодного зауваження, догани, дисциплінарного стягнення чи порушення за 19 років моєї роботи в даній установі зафіксовано не було.

Таким чином, мені систематично створюють перешкоди у виконанні службових обов’язків.

Причиною нападів на мене є моя життєва позиція – захист прав колективу, бо я голова профспілкової організації. В установі державним службовцям та працівникам постійно не доплачуються премії та надбавки. Натомість керівництво управління за рахунок зменшення цих виплат збільшують виплати собі до 150-200% щомісяця. У 2018 році матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань отримали тільки начальник управління та його заступник. Тільки завдяки моєї позиції цю допомогу отримала онкохвора працівниця.

Даю свою згоду на використання моїх персональних даних та оприлюднення даної інформації в ЗМІ та інтернет виданнях.

24” листопада  2019 року                                                                              Ратушна Н.І.”

До листа додаються документи:

 

 

«Держслужба ФОРУМ – FORUM Civil Service» – комунікаційний майданчик для обміну досвідом та інформацією у системі державної служби, державної служби в системі судових органів, державної служби в системі органів правопорядку націленою на сприяння формуванню та розвитку кадрового складу, забезпечення прозорості, результативності, якості та ефективності діяльності службовців.

Ми даємо можливість оприлюднювати проблемні ситуації, виносити їх на обговорення, доносити до суспільства і до відповідних органів, завданням яких є забезпечення справедливості і безпеки виконання функціональних обов’язків службовців.

Ми не засуджуємо і не надаємо переваги жодній із сторін. Якщо є можливість допомогти юридичним роз’ясненням – допомагаємо.

Достовірність інформації, наданої нам для оприлюднення є виключно відповідальністю осіб, які її надали.

Поділитися