Державний центр зайнятості презентував покрокову інструкцію: як ФОПу без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю.

Необхідно здійснити шість кроків.

1. Звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ упродовж 90 днів з моменту  зупинення чи скорочення діяльності.

Врахуйте, що  станом на 18.06.2020 р. датою зупинення або скорочення діяльності буде 23 березня 2020 року, тобто не від початку оголошення карантину, оскільки строки для подачі документів з початку оголошення карантину (13 березня 2020 року) вже сплинули. В умовах карантину, до Центру зайнятості в приміщення не впускають, а документи приймають через вікно (чи декілька) і в обмежений час. Адже працівникам Центрів зайнятості їх потрібно ще опрацьовувати. Тому порада – звертатися з документами вранці і розраховувати, що на це піде не менше одного дня через черги.

2. Далі – підготуйте необхідний пакeт документів.

Скачати документи можна тут:

заява на отримання допомоги в довільній формі;

копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;

довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;

відомості до Додатку 2 Порядку.

Всі документи ФОП оформлює самостійно без запитів до державних органів (податкової, тощо).

Щоб швидше подати документи, варто зарання відкрити рахунок у банку.

Врахуйте, що приймають лише копію наказу.

Кількість годин нормальної тривалості робочого часу на місяць, а також зупинення чи скорочення діяльності залежить від кількості робочих днів у тижні (п’яти чи шестиденка) і вказується за місяцями.

Кількість годин нормальної тривалості робочого часу на місяць вказується за місяцями за нормами тривалості робочого часу.

 

3. Оригінали документів подайте  до центру зайнятості.  Як це можна зробити? В один із зручних для вас способів – або поштою, або ж через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості (але практика показує, що це НЕ дієві способи, документи приймає через віконечко працівник Центру зайнятості).

4. Упродовж трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, наші спеціалісти повідомлять про це. Ви матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.

5. Рішення щодо надання допомоги приймають обласні центри зайнятості або Київський міський центр зайнятості.

6. Після одержання коштів на свій рахунок центр зайнятості переказує їх фізичній особі-підприємцю.

Допомога по частковому безробіттю не оподатковується.
Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць.
Допомога надається на період  зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.
Допомога надається також тим підприємцям, котрі мають основне місце роботи. Тобто водночас є найманими працівниками без втрати роботи.
Поділитися