Цей матеріал ґрунтується на реальній ситуації конкретного державного службовця, яка вже має місце у 2020 році. Скоріше за все заручниками нечіткості формулювання вимог, планування і узгодження дій всіх складових управління персоналом на державній службі зачепить багатьох державних службовців і може стати ще одним приводом незадоволеності.

Власне, сама ситуація

Період оцінювання результатів службової діяльності визначено наказом державного органу у дати 19-21 жовтня 2020 року.

Після проведення оціночної співбесіди безпосереднім керівником заповнено форму щодо результатів виконання завдань державним службовцем за 2020 рік у частині виставлення балів, визначення оцінки та їх обґрунтування, а також визначення потреб у професійному навчанні. Безпосередній керівник виставив державному службовцю відмінну оцінку.

Однак, в службі управління персоналом цього органу не вносять цю оцінку, а зменшують її до «позитивної», аргументуючи, що є недостатня кількість балів по ЄКТС.

Станом на 21 жовтня 2020 року державний службовець має 0,1 бал ЄКТС. Водночас ним вже пройдено професійне навчання на базі Української школи урядування за темою «Єропейська інтеграція України» в період  26 жовтня-06 листопада 2020 – в асинхронному режимі (отримано сертифікат від платформи EdEra, який можна вважати самоосвітою – це 0,2 кредити ЄКТС відповідно до Порядку нарахування кредитів ЄКТС за результатами професійного навчання) та  навчання в режимі реального часу 29-30 жовтня 2020 року, за який нараховується від 0,2 до 1 кредиту ЄКТС. Станом на 11.11.2020 року Сертифікат за це навчання від Української школи урядування по факту не надійшов.


Читайте також:

Варто зауважити, що такий пізній термін початку забезпечення державним службовцем необхідних вимог щодо навчання впродовж 2020 року для виконання індивідуальної програми професійного розвитку зумовлений об’єктивними факторами:

  • покладання надії державними службовцями на освітній заклад, який презентує себе як ключовий заклад післядипломної освіти, що належить до сфери управління Національного агентства України з питань державної служби і в першу чергу повинен забезпечити «провадження освітньої діяльності з метою підвищення кваліфікації публічних службовців» і бажання навчатися саме тут;
  • неспроможність забезпечити наплив бажаючих навчатися та підвищити кваліфікацію, а отже відмовами від долучення до груп навчання (відмови зафіксовані в електронних відповідях на електронну скриньку державного службовця).

Власне, неспроможність Української школи урядування в даному випадку  стала наслідком зміни форми навчання через введення карантинних заходів, не зорієнтованість в нових умовах та дестабілізація колективу через внутрішні конфлікти. Як результат – скандальна зміна керівника Української школи урядування та втрата значної частини тренерського складу.

У цілому в описаній ситуації, все ж є надія, що до кінця року всі підтверджуючі документи від суб’єктів надання професійної освіти для державного службовця надійдуть. Однак процес оцінювання результатів службової діяльності в даному державному органі вже завершено. Отримані за професійне навчання в поточному році результати зараховано не буде. Надаремно потрачено час та зусилля державного службовця, а також втрачена можливість для отримання премії за результатами щорічного оцінювання результатів службової діяльності.

Запитання до НАДС:
  1. Чим керується орган державної влади коли видає внутрішній наказ про проведення оцінювання результатів службової діяльності та визначає конкретну дату оцінювання за два місяці до завершення звітного року?
  2. Чи враховують суб’єкти надання професійної освіти терміновість надання підтверджуючих документів, особливо, якщо навчання пройдено в другому півріччі?
  3. Чи є можливість все ж при надходженні документів з підтвердженням проходження навчання в поточному році змінити ситуацію (зафіксувати оцінку, визначену керівником) ще до нарахування премії за результатами оцінювання результатів службової діяльності державних службовців. Або чи можна перенести на наступний 2021 рік результати за отриманим професійним навчанням у поточному 2020 році, але не враховані у 2020 році.
Поділитися