До “Держслужба ФОРУМ – FORUM CIVIL SERVICE” надійшов лист, що піднімає проблему скорочень управлінь соціального захисту населення, якого не передбачено у нормативно-законодавчих актах. Такі звернення були непоодинокі однак у формі офіційного листа – вперше. Вважаємо за доцільне оприлюднити зміст листа з метою отримання офіційного Роз’яснення від органів, що за це відповідальні. Адже у темі зачіплюється не лише трудова діяльність працівників управління, але й подальша доля виконання державних програм з монетизації пільг та субсидій.

“Управління соціального захисту населення Новомосковської райдержадміністрації Дніпропетровської області звертається до вас з питання скорочення граничної чисельності працівників управління на 18 штатних одиниць, яке було доведено в усній формі Новомосковською райдержадміністрацією.

01.10.2019 начальнику управління надали Розпорядження голови райдержадміністрації від 30.09.2019 № 98-к «Про попередження працівників райдержадміністрації про можливе наступне вивільнення та про зміну істотних умов праці» (копія додається).

Посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 746 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 № 91», райдержадміністрація порушує вищевказану постанову де було зазначено, в примітці № 1, що під час визначення граничної чисельності працівників місцевих держадміністрацій – чисельність працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення не скорочувалася.

Зміна істотних умов праці органів соціального захисту відбувається в бік додаткового навантаження працівників, а саме: придбання житла дітям-сиротам, учасникам антитерористичної операції та переміщеним особам, облік та надання пільгового статусу багатодітним сім’ям, оздоровлення дітей, грошової монетизації з початком опалювального сезону субсидій та пільг, вдвічі збільшення державних соціальних виплат населенню.

Станом на 01.10.2019 Бюджетним Кодексом України не передбачено передачу до територіальних громад державних програм управління (АСОПД (виплати державних соціальних допомог), ЄДАРП (пільги), «Наш дім» (субсидії), ВПО (переселенці), ТЗР (засоби технічної реабілітації), ЦБІ (центральна база інвалідів)), оскільки головним розпорядником бюджетних коштів є управління соціального захисту населення.

Необґрунтоване скорочення працівників управління призведе до зриву виконання державних програм з монетизації пільг та субсидій.

Подібна ситуація склалася також в інших управліннях соціального захисту, які підпорядковані районним державним адміністраціям Дніпропетровської області.

З повагою,

управління
соціального захисту населення
Новомосковської райдержадміністрації”

Поділитися