До адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією належать:
  1. Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (стаття 1724);
  2. Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків (стаття 1725);
  3. Порушення вимог фінансового контролю (стаття 1726);
  4. Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (стаття 1727);
  5. Незаконне використання інформації, що стала відома особі у зв’язку з виконанням службових повноважень (стаття 1728);
  6. Невжиття заходів щодо протидії корупції (стаття 1729).

Якими можуть бути наслідки притягнення до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією?

Звільнення з займаної посади

Конфіскація отриманого доходу або подарунка

Внесення інформації про особу до Єдиного державного Реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення

Процедура притягнення особи до відповідальності за вчинення праворушення, пов’язаного з корупцією, виглядає наступним чином:
  • Складання протоколу – На цій стадії органи, уповноважені на складання протоколу повинні звернутись до особи, яка може бути притягнута до відповідальності та запропонувати їй надати пояснення та докази.
  • Передача матеріалів до суду – Після отримання матеріалів суд вирішує питання щодо можливості призначення засідання для розгляду справи про вчинення адміністративного правопрушення.
  • Розгляд справи судом – Для розгляду справи про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, суд викликає особу, яка притягається до відповідальності. Така особа має право заявляти клопотання, надавати суду пояснення та докази.
  • Перегляд постанови апеляційним судом – На постанову, винесену судом першої інстанції може бути подана апеляційна скарга. Особа, яка притягається до відповідальності повинна бути повідомлена про розгляд справи стосовно неї. Судове рішення апеляційної інстанції є остаточним та не підлягає перегляду в касаційному порядку.

Читайте також:
ОСКАРЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ЩОРІЧНОГО ОЦІНЮВАННЯ СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ

Що потрібно враховувати, якщо Вас притягують до адміністративної відповідальності?

Чи можна залучити до участі у справі захисника?
Так, на усіх етапах розгляду справи про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією особа може звернутись до адвоката.

Чому так важливо залучити адвоката?
Справа в тому, що за відсутності адвоката, особа, яка притягається до відповідальності, може дезорієнтуватись та не скористатись наданими їй законом правами, не подати суду докази своєї невинуватості або і взагалі “впасти в ступор” та не надати суду жодних пояснень.

Чим Вам може допомогти досвідчений адвокат?
Залучений Вами адвокат зможе допомогти: з формулюванням позиції в суді, проаналізувати документи на предмет наявності порушень з боку органу, який склав протокол, а також зібрати власні докази, які можуть стати основою для закриття справи стосовно Клієнта.

Чи може адвокат допомогти у будь-якій ситуації?
В деяких ситуаціях, після аналізу наданих Клієнтом матеріалів, адвокат може дійти до висновку щодо очевидної відсутності перспектив досягнення результату, на який очікує Клієнт. В такому випадку адвокат обов’язково повинен повідомити про це Клієнта.

Хочете безкоштовно отримати пам’ятку суб’єкта декларування?

Чи здійснити запит на безкоштовний аналіз документів?

ТАК

Поділитися