Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» тягне за собою зміни у кадровому питанні більшості правоохоронних органів та державних установ.

Текст відповідного законопроєкту № 1032 опублікований на сайті Верховної Ради.

Переведення на іншу роботу, зміна істотних умов праці прокурорів відбуватиметься з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про прокуратуру». Так само як і розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці та переважне право на укладення трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу та порядок вивільнення працівників.


Читайте також:

Слід зазначити, що обумовленість особливості звільнення окремих категорій працівників, що пропонується для доповнення статті 40 КЗпП відноситься не тільки до прокуратури, але й до всіх інших категорій, порядок звільнення, переведення та залишення на роботі яких прописано зараз (чи буде прописано згодом) у відомчих законах. Відтак, можна буде констатувати, що у цій частині Кодекс законів про працю у попередньому варіанті не діятиме для більшості державних і правоохоронних органів і носитиме вибірковий характер у цілому. Єдине, що залишиться, у цьому випадку для прокурорів та інших працівників державних та правоохоронних органів згідно КЗпП – це можливість через Державну службу зайнятості отримати інформацію про роботу за професією, спеціальністю, кваліфікацією, а у разі їх відсутності – отримати пропозицію іншої роботи з урахуванням індивідуальних побажань і суспільних потреб.

Положення про гарантії для працівників підприємств, установ, організацій, обраних до профспілкових органів в частині особливостей притягнення до дисциплінарної відповідальності та звільнення,  а також участі профспілок у процесі ліквідації, реорганізації підприємств, зміни форм власності або часткового зупинення виробництва, що тягнуть за собою скорочення чисельності або штату працівників, погіршення умов праці не поширюватимуться на прокурорів, поліцейських і працівників Національної поліції, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань України, Національного антикорупційного бюро України та органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства.

Поділитися