Право на отримання творчої відпустки передбачене статтею 16 Закону «Про відпустки» та статтею 77 Кодексу законів про працю.

Умови її отримання, тривалість та порядок надання творчих відпусток регламентується постановою Кабінету міністрів номер 45 від 19 січня 1998 року.

Відповідно, творча відпустка для написання наукової праці надається працівнику строком до трьох місяців. У постанові міститься умова – якщо працівник успішно поєднує основну діяльність із творчою роботою. Але законодавством не передбачені критерії, як зрозуміти, що робота поєднується успішно із творчою роботою.

Творча відпустка  надається  на  підставі  заяви  працівника  та  довідки видавництва про включення підручника чи наукової  праці  до  плану випуску видань на поточний рік.

Крім того, на  час  творчих  відпусток  за  працівниками зберігається місце роботи  (посада)  та  заробітна  плата.

Творчі відпустки  надаються  працівникам  поряд  з  іншими відпустками,  передбаченими законодавством, і оформлюються наказом власника або уповноваженого  ним  органу  підприємства,  установи, організації.

Зауважте, що жоден з законів не вказує, що людина на час творчої відпустки повинна перебувати в Україні.

Відповідь: Качан Наталія

Матеріал підготовлений за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерланди, в рамках програми МАТРА. Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю Фундації DEJURE і в жодному разі не відображає позицію Королівства Нідерланди.

This publication has been made within the frameworks of the Matra Programme (Embassy of the Kingdom of the Netherlands)