Чи може державний службовець, який перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, не виходячи на роботу отримати додаткову відпустку на 2 дітей в день виходу на роботу з декрету? Як оплачується тоді така відпустка?

Частиною 2 ст. 58 Закону «Про державну службу встановлено, що додаткові відпустки у зв’язку з навчанням, творчі відпустки, соціальні відпустки, відпустки без збереження заробітної плати та інші види відпусток надаються державним службовцям відповідно до закону.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про відпустки»  жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

Стосовно права працівника вимагати поєднання різного виду відпусток у Законі міститься тільки один нормативний припис. Статтею 20 цього Закону встановлено обов’язок власника або уповноваженого ним органу приєднати за заявою жінки до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році.

Відпустка по догляду за дитиною не є відпусткою, щодо якого працівник має право вимагати приєднання інших відпусток.

Додатково слід зазначити, що помилкове уявлення про права жінок та інших осіб, які мають дітей, у пересічних громадян може бути сформоване із того, що на практиці неправовий термін «декретна відпустка» застосовують до будь-яких соціальних відпусток.

Матеріал підготовлений експертами Фундації DEJURE за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерланди, в рамках програми МАТРА.

Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю Фундації DEJURE і в жодному разі не відображає позицію Королівства Нідерланди.