Автор: Качан Наталія, експерт «Держслужба ФОРУМ – FORUM Civil Service»

Ні, не може.

По-перше, відповідно до пункту 1, частини першої, статті 5 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовцям не можна займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю. Перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до 3-років ви залишаєтеся державним службовцем. Ваш статус незмінний, Ви знаходитеся у відпустці за основним місцем роботи. Отже ви не можете бути членом виборчої комісії (членом виборчої дільниці) на платній основі.

По-друге, відповідно до частини 3, статті 21 Закону України «Про місцеві вибори» до складу виборчої комісії не можуть входити посадові та службові особи органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування.

Матеріал підготовлений за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерланди, в рамках програми МАТРА. Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю Фундації DEJURE і в жодному разі не відображає позицію Королівства Нідерланди.

This publication has been made within the frameworks of the Matra Programme (Embassy of the Kingdom of the Netherlands)