Автор: Качан Наталія, експерт «Держслужба ФОРУМ – FORUM Civil Service»

Використання факсиміле регламентовано лише для правочинів. Також однозначно застосування факсиміле не допускається під час підписання грошових чеків, розрахункових документів і платіжних доручень.

Що ж до кадрової документації, то немає ані заборони, ані дозволу. Проте бажано все ж таки з обережністю використовувати факсиміле в таких документах. Насамперед, слід обов’язково зафіксувати порядок проставляння факсимільного підпису на внутрішніх службових документах в інструкції з діловодства або в наказі керівника про застосування факсиміле на підприємстві (із зазначенням конкретних видів документів, на яких дозволяється його проставляння).

Також потрібно враховувати, що якщо, наприклад, у наказах про відпустки, такий спосіб підпису не викличе якось ускладнень, то, скажімо, у разі факсимільного підпису наказів про звільнення у разі виникнення спірних питань у суді вони можуть бути визнані недійсними.

Матеріал підготовлений за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерланди, в рамках програми МАТРА. Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю Фундації DEJURE і в жодному разі не відображає позицію Королівства Нідерланди.

This publication has been made within the frameworks of the Matra Programme (Embassy of the Kingdom of the Netherlands)