Автор: Качан Наталія, експерт «Держслужба ФОРУМ – FORUM Civil Service» 

Чи обов’язково подавати фотокартки у пакет документів на конкурс? Та чи є правомірною відмова конкурсної комісії прийняти документи, якщо до них не долучені 2 фотокартки кандидата?

Стаття 19 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби визначає обов’язковий перелік документів, що подаються особою, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі:

1) копія паспорта громадянина України;

2) письмова заява про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади за визначеною формою, до якої додається резюме у довільній формі;

3) письмова заява, в якій повідомляє про те, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

4) копія (копії) документа (документів) про освіту;

5)  оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою (у разі подання документів для участі у конкурсі через Єдиний портал вакансій державної служби НАДС подається копія такого  посвідчення, а оригінал обов’язково пред’являється до проходження тестування);

6) заповнена особова картка встановленого зразка;

7) оригінали інших документів для підтвердження відповідності умовам конкурсу в разі проведення закритого конкурсу;

8) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

У переліку немає згадки щодо необхідності надати у пакеті документів фотокартки. За виключенням одного моменту – заповнена особова картка має місце для фотокартки. Тобто, логічно, щоб особова картка була разом із вклеєним фото (1 шт).

Обов’язкової вимоги щодо 2-х фотокарток у переліку документів немає, а отже це не може бути підставою для того, щоб документи не були прийняти до розгляду.

Якщо у службі управління персоналом є потреба для оформлення кандидата ще на одне фото, ви можете його донести за взаємною згодою. Відсутність фотокартки на особовій справі за умови підтвердження особистості (перевірка паспортних даних) не є крайньою необхідністю, доки кандидат не пройшов конкурс і не стала потреба в оформленні його на посаду.

Матеріал підготовлений за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерланди, в рамках програми МАТРА. Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю Фундації DEJURE і в жодному разі не відображає позицію Королівства Нідерланди.

This publication has been made within the frameworks of the Matra Programme (Embassy of the Kingdom of the Netherlands)