Тривалість відпустки регулюється відповідним законом «Про відпустки». Але щоб реалізувати гарантоване право на відпустку, ви маєте бути у трудових відносинах із підприємством/фірмою/роботодавцем (стаття 2 ЗУ «Про відпустки»). Простіше кажучи – мати трудову угоду.
У статті 6 ЗУ «Про відпустки» зазначено: «Особам з надається щорічна основна відпустка тривалістю інвалідністю III групи – 26 календарних днів».
Відповідно, так, працівник із ІІІ групою інвалідності має право на 26 календарних днів відпустки. Однак, зауважте, що тривалість відпустки може змінюватися відповідно до різних обставин.
Наприклад, у цій же статті закону вказано «Сезонним працівникам, а також тимчасовим працівникам відпустка надається пропорційно до відпрацьованого ними часу». Тобто тривалість відпустки може бути не 26 днів, але не менше цього терміну.
Але держава гарантує загальний для всіх мінімальний термін відпустки – це 24 календарні дні. (стаття 75 Кодексу законів про працю). Менше цього терміну відпустка не може бути.
Водночас, стаття 10 ЗУ «Про відпустки» говорить про те, що щорічна основна відпустка не може бути довшою за 59 календарних днів на рік.
Зазвичай, аби піти у відпустку, потрібно пропрацювати півроку. Втім, у законі є виняток для людей з інвалідністю – незалежно від групи (стаття 10 ЗУ «Про відпустки»).
Відповідно до закону, працівники йдуть у відпустку у порядку черги. Для цього складається і узгоджується з керівництвом спеціальний графік. Але особи з інвалідністю мають право йти у відпустку у будь-який необхідний час, незалежно від графіку (стаття 10 ЗУ «Про відпустки»).

Відповідь: Качан Наталія

Матеріал підготовлений за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерланди, в рамках програми МАТРА. Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю Фундації DEJURE і в жодному разі не відображає позицію Королівства Нідерланди.

This publication has been made within the frameworks of the Matra Programme (Embassy of the Kingdom of the Netherlands)