Автор: Качан Наталія, експерт «Держслужба ФОРУМ – FORUM Civil Service»

Відповідно до Постанови КМУ “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо впорядкування структури заробітної плати працівників державних органів, судів, органів та установ системи правосуддя у 2019 році” посадові оклади державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя за групами оплати праці визначаються шляхом множення мінімального розміру посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, який становить два розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний коефіцієнт.

У залежності від юрисдикції для головного спеціаліста такі коефіцієнти:

2,27 – Вища рада правосуддя, Верховний Cуд (Верховний Суд України), вищі спеціалізовані суди, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, ДСА;

1,45 – апеляційні суди, окружні адміністративні, господарські суди, територіальні управління ДСА;

1,39 – місцеві загальні суди.

Тобто розрахунок окладу становитиме 1762 грн*2*на відповідний коефіцієнт.

Це лише оклад. Не забуваймо, що крім основної заробітної плати є додаткова, що є індивідуальною для кожного державного службовця.

Матеріал підготовлений за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерланди, в рамках програми МАТРА. Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю Фундації DEJURE і в жодному разі не відображає позицію Королівства Нідерланди.

This publication has been made within the frameworks of the Matra Programme (Embassy of the Kingdom of the Netherlands)