На посаду заступника селищного голови прийняли колишнього держслужбовця, який цьогоріч вже отримав матеріальну допомогу на оздоровлення. Уже на новому місці праці йому належить така ж допомога чи ні?

Відповідно до ч. 4 ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 7 червня 2001 року  посадовим особам місцевого самоврядування надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законами України не передбачено тривалішої відпустки, з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.

У ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від  21 травня 1997 року   посадовою особою місцевого самоврядування визнано  особу, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. Офіційно затвердженого переліку таких посад у законодавстві немає, тому на практиці виходять з принципу, що ними мають визнаватися особи, яким присвоєно  ранг посадової особи місцевого самоврядування та які обіймають посади відповідальних працівників (голів рад, їх заступників, секретарів рад (керівники); керівників структурних підрозділів рад та спеціалістів (посадовці рад).


Читайте також:

Згідно із ч. 3 ст. 7 цього Закону, на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.  Умовою збереження права на грошову компенсацію за невикористану відпустку за новим місцем роботи законодавством про працю визнається правовий механізм переведення на інше підприємство, в установу, організацію. Так, у ч. 3 ст. 24  Закону України «Про відпустки» встановлено, що у разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник.

Слід звернути уваги і на позицію Мінсоцполітики з цього питання.  Так, у листі від 23.12.2016 р. N 1791/0/101-16/281 «Щодо виплати грошової допомоги до щорічної основної оплачуваної відпустки держслужбовцю» директор Департаменту заробітної плати та умов праці Мінсоцполітики зазначив: «Під час формування фонду оплати праці на відповідний бюджетний рік для кожного працівника передбачається одна допомога для оздоровлення, яка є гарантованою виплатою один раз на рік при наданні щорічної відпустки за відповідний робочий рік. Тобто, на нашу думку, незалежно від того, чи змінив державний службовець місце роботи, він має право на отримання такої допомоги лише один раз».

Отже, виходячи із принципу аналогії закону та практики надання відпусток із допомогою на оздоровлення, вважаємо, що особа, яка вже отримала у поточному році допомогу за попереднім місцем роботи як державний службовець, права на отримання допомоги на оздоровлення за новим місцем роботи в органі місцевого самоврядування не має.

Матеріал підготовлений експертами Фундації DEJURE за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерланди, в рамках програми МАТРА.

Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю Фундації DEJURE і в жодному разі не відображає позицію Королівства Нідерланди.