Якщо в посадовій інструкції заступника начальника відділу передбачено обов’язки начальника відділу, чи потрібно складати наказ на заступника начальника на виконання обов’язків начальника відділу?

У відповіді на це питання маємо виходити з того, чи посада начальника відділу не є вакантною.  Якщо вона не вакантна, і керівник відділу тимчасово відсутній на роботі (відпустка, хвороба, тривале відрядження  т.д.), то його обов’язки заступник має виконувати без видання наказу.

При прийнятті на посаду заступника такому працівникові було доведено його обов’язки, його мали ознайомити з посадовою інструкцією, що передбачає виконання обов’язків начальника відділу.

Ставши до роботи на посаді заступника, ця особа погодилась і з змістом трудової функції, і з умовами оплати праці, а тому додатково оформлювати виконання обов’язків за посадовою інструкцією не треба.

Відповідно до Постанови Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питань і Секретаріату ВЦРПС від 29.12. 1965 р.  (з урахуванням змін і доповнень від 11.12.1986 р.) «Про порядок оплати тимчасового заступництва» доплати не встановлюються штатним заступникам, якщо вони виконували обов’язки відсутнього працівника.

Матеріал підготовлений експертами Фундації DEJURE за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерланди, в рамках програми МАТРА.

Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю Фундації DEJURE і в жодному разі не відображає позицію Королівства Нідерланди.