Автор: Качан Наталія, експерт «Держслужба ФОРУМ – FORUM Civil Service»

Відповідно до частини другої статті 58 Закону України «Про державну службу» додаткові відпустки у зв’язку з навчанням, творчі відпустки, соціальні відпустки, відпустки без збереження заробітної плати та інші види відпусток надаються державним службовцям відповідно до закону. У нашому випадку застосовується частина «інші види» додаткових відпусток.

У статтях 58, 59 Закону України «Про державну службу» також зазначається, що щорічні відпустки ( утому числі додаткові – прим. автора) надаються державним службовцям у порядку та на умовах, визначених законодавством про працю.

Читайте також:

У законодавстві про працю, зокрема у статті 8 Закону України «Про відпустки» щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається, у тому числі, працівникам з ненормованим робочим днем – тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.

Відтак, маємо дивитися списки посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою, у яких посада кожного окремого працівника віднесена чи не віднесена до таких, що відносяться до посад з ненормованим робочим днем.

Матеріал підготовлений за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерланди, в рамках програми МАТРА. Зміст цієї публікації є виключно відповідальністю Фундації DEJURE і в жодному разі не відображає позицію Королівства Нідерланди.

This publication has been made within the frameworks of the Matra Programme (Embassy of the Kingdom of the Netherlands)